[ukryta sygnatura] – Wyrok TSUE – 2023

WYROK TRYBUNAŁU (dziewiąta izba) z dnia 21 września 2023 r.(*) Odesłanie prejudycjalne - Artykuły 102 i 106 TFUE - Przedsiębiorstwa publiczne - Wolność prowadzenia działalności gospodarczej - Swoboda przedsiębiorczości - Przedsiębiorstwo będące w całości własnością państwa członkowskiego i korzystające z wyłącznych koncesji na wydobywanie naturalnej wody mineralnej w następstwie udzielenia zamówienia bez przeprowadzenia postępowania przetargowego - Przepisy krajowe umożliwiające nieograniczone przedłużanie koncesji W sprawie [sygnatura ukryta] mającej za przedmiot wniosek o wydanie, na podstawie art. 267 TFUE, orzeczenia w trybie prejudycjalnym, złożony przez Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (najwyższy sąd kasacyjny, Rumunia) postanowieniem z dnia 14 czerwca 2022 r., które wpłynęło do Trybunału w dniu 28 lipca 2022 r., w postępowaniu: Romaqua Group SA przeciwko Societatea Națională a Apelor Minerale SA, Agenția Națională pentru Resurse Minerale, TRYBUNAŁ (dziewiąta izba), w składzie: L.S. Rossi, prezes izby, J.-C. Bonichot (sprawozdawca) i S. Rodin, sędziowie, rzecznik generalny: A.M. Collins, sekretarz: A. Calot Escobar, uwzględniając pisemny etap postępowania, rozważywszy uwagi, które przedstawili: - w imieniu Romaqua Group SA - L. Retegan i S. ...

Treść dokumentu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Dokument tylko dla zalogowanych.

Zakładając konto otrzymasz dostęp do 5 dokumentów. Dokumenty premium wymagają dodatkowej opłaty.

Jak nadgonić zaległe orzecznictwo?

Wyroki 2 miesiące przed publikacją na stronie UZP.

Ciekawe zdania z wyroków.

Skuteczna i łatwa wyszukiwarka.

Aktywuj dostęp w 2 minuty

Wielu wyroków jeszcze nigdzie nie ma. Tylko u nas! 10 lat na rynku, największe insytucje i eksperci używają SzuKIO.
Nr 1 w zamówieniach publicznych.

Zgodnie z RODO możesz kwestionować przetwarzanie, domagać się dostępu i przeniesienia danych osobowych oraz wnieść skargę do UODO.

Nie pamiętasz hasła? Odzyskaj hasło

konto bezpłatne, bezterminowo
- dostęp do bloga, powiadomienia e-mail, bezpłatne limity w usługach,
- 5 bezpłatnych dokumentów w miesiącu (oprócz premium)

Zgodnie z RODO możesz kwestionować przetwarzanie, domagać się dostępu i przeniesienia danych osobowych oraz wnieść skargę do UODO.

Masz pytania? zadzwoń: 34 343 50 28