REGULAMIN WSTĘPNYCH KONSULTACJI RYNKOWYCH

WSTĘPNE KONSULTACJE RYNKOWE Wstępne konsultacje rynkowe stanowią narzędzie zamawiającego umożliwiające mu lepsze rozpoznanie odpowiedzi uczestników rynku zamówień publicznych na jego potrzeby zakupowe. Na etapie przygotowania postępowania stanowią formę dialogu zamawiającego z rynkiem. W tym zakresie - jako narzędzie realizacji Polityki zakupowej państwa[footnoteRef:1] - mogą sprzyjać udzielaniu zamówień w sposób jak najbardziej efektywny, tj. pozwalający na uzyskanie najlepszych efektów z danego zamówienia oraz stanowić impuls do zwiększenia udziału sektora MŚP w zamówieniach publicznych. [1: Stanowiącej załącznik nr 1 do uchwały Rady Ministrów z dnia 11 stycznia 2022 r. w sprawie przyjęcia Polityki zakupowej państwa. ] Celem wstępnych konsultacji rynkowych jest z jednej strony poinformowanie przez zamawiającego podmiotów zainteresowanych uzyskaniem przyszłego zamówienia o swoich planach i wymaganiach dotyczących zamówienia, z drugiej zaś pozyskanie przez niego od podmiotów posiadających wiedzę specjalistyczną (ekspertów, organów władzy publicznej lub wykonawców) informacji, które mogą zostać wykorzystane w planowaniu, przygotowaniu lub przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia. Wstępne ...

Treść dokumentu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Dokument tylko dla zalogowanych.

Zakładając konto otrzymasz dostęp do 5 dokumentów. Dokumenty premium wymagają dodatkowej opłaty.

Jak nadgonić zaległe orzecznictwo?

Wyroki 2 miesiące przed publikacją na stronie UZP.

Ciekawe zdania z wyroków.

Skuteczna i łatwa wyszukiwarka.

Aktywuj dostęp w 2 minuty

Wielu wyroków jeszcze nigdzie nie ma. Tylko u nas! 10 lat na rynku, największe insytucje i eksperci używają SzuKIO.
Nr 1 w zamówieniach publicznych.

Zgodnie z RODO możesz kwestionować przetwarzanie, domagać się dostępu i przeniesienia danych osobowych oraz wnieść skargę do UODO.

Nie pamiętasz hasła? Odzyskaj hasło

konto bezpłatne, bezterminowo
- dostęp do bloga, powiadomienia e-mail, bezpłatne limity w usługach,
- 5 bezpłatnych dokumentów w miesiącu (oprócz premium)

Zgodnie z RODO możesz kwestionować przetwarzanie, domagać się dostępu i przeniesienia danych osobowych oraz wnieść skargę do UODO.

Masz pytania? zadzwoń: 34 343 50 28